Aktualności

2012-03-30

Drużynowe Mistrzostwa Polski (Finał PLS) - zmiana terminu

Zarząd Polskiej Federacji Squasha informuje, że termin rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski 2012 (finału Polskiej Ligi Squasha) został przesunięty na 5–7 lipca 2012r. Turniej odbędzie się w Krakowie, a Organizatorem będzie klub Squash4You.

Zmiana terminu związana jest przede wszystkim z turniejem piłkarskim Euro 2012. W trakcie przygotowań do organizacji stwierdziliśmy słabą dostępność noclegów – w Krakowie mieszkać będzie sporo najlepszych drużyn, kibiców i dziennikarzy.

W planach jest również wyjście ze squashem do masowej publiczności przez zrobienie tego eventu w miejscu publicznym. Dzięki przychylności władz Krakowa już zaledwie tydzień po Euro udało się wstępnie potwierdzić niezwykle atrakcyjne miejsce na postawienie show courtu – w trakcie trwanie imprezy piłkarskiej nie byłoby to możliwe. Dodatkowo DMP 2012 planuje się połączyć z Juliadą, innym krakowskim wydarzeniem będącym festiwalem sportu dla młodzieży.

Wstępny plan obejmuje:

  • Czwartek, 5 lipca – I runda oraz wieczorem ćwierćfinały, w tym najlepszy ćwierćfinał na szklanym korcie,
  • Piątek, 6 lipca – mecze kolejnych rund w tym półfinały na szklanym korcie,
  • Sobota, 7 lipca – mecze kolejnych rund w tym mecze finałowe na szklanym korcie.

Niniejsza decyzja Zarządu podjęta wraz z Organizatorem klubem Squash4You, została skonsultowana z kapitanami drużyn, którzy również potwierdzili uczestnictwo zagranicznych gwiazd (m.in. James Willstrop, Gregory Gaultier, Mohamed El Shorbagy, Vanessa Atkinson, Lucie Fialova, etc.) w nowym terminie.

W związku z niedostępnością osób władnych, decyzja ostateczna co do krakowskiej lokalizacji rozegrania Drużynowych Mistrzostw Polski 2012 zapadnie do połowy kwietnia.

Więcej informacji już wkrótce.

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner