Aktualności

2016-08-09

European Masters Individual Championships 2017

8 sierpnia 2016 r.

Drodzy Wielbiciele Squasha,
Szanowni Mastersi,


Jest mi miło poinformować, że po staraniach i przeprowadzonych rozmowach z Europejską Federacją Squasha, największa pod względem uczestników impreza Europy trafi do Polski. Mowa o rozgrywanych co dwa lata European Masters Individual Championships 2017.

Zachęcam Mastersów do przygotowania się do startu za rok, a kibiców do zarezerwowania sobie kilku dni w sierpniu przyszłego roku.

Już dzisiaj, wspólnie z Właścicielem i zespołem klubu Hasta La Vista mamy zaszczyt zaprosić do (prawdopodobnie) największego klubu squashowego na świecie z 32 kortami do squsha, ale także z kortami do badmintona, tenisem stołowym, siłownią czy salami do fitnessu.

Jesteśmy dumni zapraszając Europejczyków do jednego z najpiękniejszych i najbardziej interesujących miast w Europie, które między innymi zostało wskazane na piątym miejscu światowej listy inspiracji turystycznych kierunków na rok 2016. Po powodzi w 1997 r. Wrocław był odbudowywany z wielką cierpliwością, umożliwiając dzisiaj zaprezentowanie się ze znaną od wieków urodą i nietuzinkowym klimatem.

Po przyznaniu The World Games 2017 sport stał się bardzo ważnym elementem strategii miasta, umożliwiając realizację publicznych i prywatnych inicjatyw, by promować to wydarzenie oraz aktywność fizyczną w ogóle.

Dla PFS, wspomniane wcześniej TWG 2017 pozostaje priorytetem w obranej kilka lat temu strategii rozwoju opartej na trzech międzynarodowych imprezach o rosnącym znaczeniu w różnych miastach, obok Klubowych Mistrzostw Europy 2015 w Krakowie oraz Drużynowych Mistrzostw Europy 2016 w Warszawie. Jednakże, podobnie, jak Mistrzostwa Świata Juniorów w tym roku, przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Masters będą znakomitym uzupełnieniem promocji squasha w Polsce, umożliwiając wykorzystanie niespotykanego w świecie obiektu i przyciągnięcie do Polski wielu osób z całej Europy. W każdej z dwóch ostatnich edycji tych mistrzostw, które odbyły się w szwedzkim Malmö i czeskiej Pradze, uczestniczyło niemal pół tysiąca zawodników, w piętnastu kategoriach wiekowych.

Ponadto, w ostatniej edycji tego turnieju najbardziej utytułowana polska zawodniczka Dominika Witkowska osiągnęła duży sukces zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy. W przyszłym roku liczę na więcej…

Dzięki zawartemu w lutym b.r. porozumieniu z właścicielami obiektów we Wrocławiu i w Krakowie, będących jednocześnie Oferentami we wcześniejszym przetargu, przyznanie EMIC 2017 Polsce oznacza, że dwie najbliższe imprezy Polish Masters Squash Open odbędą się w dwóch lokalizacjach: w roku 2016 we Wrocławiu (Hasta La Vista), a w roku 2017 ponownie w Krakowie (Squash4You).

W ostatni piątek wieczorem Maciej Kliś wraz z zaproszonymi gośćmi oficjalnie otworzył – również w imieniu PFS – Virtual Data Center & Dental Care Mistrzostwa Świata Juniorów 2016, które odbywają się w klubie Enjoy oraz na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Jestem przekonany, że zespół organizacyjny stanie na wysokości zadania, sama impreza przyniesie wiele satysfakcji, a juniorzy z całego świata – także Polacy – będą bez wytchnienia walczyć o najlepsze miejsca i medale.

Dziękuję bardzo za zaangażowanie, a także sponsorom i partnerom mistrzostw, bez których nie mogłyby się odbyć. Zachęcam do śledzenia na stronie turniejowej i z wynikami:
http://wsfworldjuniors.com/pl/
http://bo5.pl/t1034/World+Juniors+Individual+Championships.html.

Ceremonia otwarcia WJC 2016 w Polsce wyprzedziła zaledwie o kilka godzin inną wielką uroczystość – rozpoczęcie XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. To bardzo niefortunny termin rozgrywania squashowych mistrzostw, na który zdecydowała się Światowa Federacja Squasha. Myśląc o Olimpiadzie, można też wspomnieć o zatwierdzeniu w połowie ubiegłego tygodnia przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski pięciu sportów, które dołączą do programu w roku 2020. Zgodnie z moimi oczekiwaniami niniejsze posiedzenie było formalnością po wcześniejszym wyborze dokonanym przez Komitet Organizacyjny Tokio 2020 we wrześniu ubiegłego roku.

Gratuluję sportom, które dołączą za cztery lata, czyli: Baseball i softball, skateboarding, surfing, karate i wspinaczka sportowa. Dwa ostatnie z nich będziemy mogli jeszcze zobaczyć podczas The World Games 2017 we Wrocławiu.


Tomasz Banasiak
Prezes Polskiej Federacji Squasha
Passionate For Squash

European Masters Individual Championships 2017 (pdf)

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner