Aktualności

2015-05-22

Ministerstwo Sportu dofinansowało Polską Federację Squasha

Na rachunek Polskiej Federacji Squasha wpłynęła pierwsza transza dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu wspierania przygotowania zawodników sportów nieolimpijskich do mistrzostw międzynarodowych, w tym do The World Games 2017.

Wysokość dofinansowania PFS tylko w roku 2015 wyniesie 120 tys. złotych. Kwota ta zostanie wydatkowana wyłącznie na szkolenie zawodników do współzawodnictwa międzynarodowego i tylko dla najlepszych z nich.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na skokową zmianę jakościową programu PFS ‘Reprezentacja Polski’, a także umożliwi na poprawę warunków trenowania zawodników, kontrolę postępu rozwoju i podniesienia poziomu sportowego przed startem najlepszych z nich w roku 2017 we Wrocławiu.

‘The World Games 2017 są dla Polskiego Squasha kluczową imprezą mistrzowską w strategii obranej przez PFS kilka lat temu. Będą one ukoronowaniem 4-letniego programu promocji sportu w Polsce, zawierającego dwa wydarzenia w latach poprzedzających: w roku 2015 Klubowe Mistrzostwa Europy w Krakowie oraz w roku 2016 Drużynowe Mistrzostwa Europy w Warszawie.

Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy w historii otrzymaliśmy wsparcie z Ministerstwa. Oczywiście, za tym wsparciem idą też oczekiwania wyników.’ – skomentował Prezes PFS Tomasz Banasiak.

Rzeczywiście wybór Wrocławia na lokalizację TWG 2017 od początku spotkał się z dużą uwagą Zarządu, o czym już informowaliśmy wcześniej. Po zawartym pod koniec roku 2014 porozumieniu dotyczącym współpracy MSiT, Miasta Wrocław i Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy organizacji tej imprezy, zostały uruchomione procedury prawne umożliwiające pozyskanie funduszy.

Już wcześniej w lipcu 2014 roku PFS był zobligowany do złożenia informacji o squashu, struktury narodowej federacji, przynależności do międzynarodowych organizacji, a także wstępnych założeń samego Programu Przygotowania Reprezentacji do TWG 2017.

W grudniu 2014 roku został ogłoszony konkurs z szeregiem wymagań formalnych i merytorycznych niezbędnych do pozyskania funduszy. PFS po raz pierwszy zetknął się z takimi wymogami, ale w wyniku podjętych działań wszystkie z nich zostały spełnione, a praca zwieńczona sukcesem doprowadzając do rozpoczęcia partnerstwa z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

‘PFS otrzymał pieniądze dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu kilku osób, które w ramach ograniczonego i nieprzekraczalnego harmonogramu poświęcili swój czas na opracowanie niezbędnej i wymaganej dokumentacji. Dzięki osobistemu wkładowi Tomka Banasiaka, Kuby Zalotyńskiego, Karoliny Wszołek udało nam się stworzyć zaakceptowany przez Ministerstwo program działań na ten rok. Szczególną rolę odegrał też Ronny Vlassaks, który podczas wspólnej pracy dzielił się wcześniejszym doświadczeniem zdobytym w pracy z ministerstwami Holandii czy Belgii.

Dzięki tym pieniądzom mogliśmy zaprosić do współpracy wysokiej klasy trenerów, czego przykładem może być prowadzenie Reprezentacji Polski podczas ETC przez Sjef van der Heijden.’ – dodała Ania Jurkun, trener – koordynator Reprezentacji Polski.

Życzymy trenerom trafnych decyzji w ramach nowego budżetu na szkolenie oraz zawodnikom efektywnej pracy zwieńczonej coraz lepszymi wynikami na arenach międzynarodowych!

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner