Aktualności

2016-08-18

Mistrzostwa Świata Juniorów 2016, Bielsko-Biała

18.08.2016

Półfinały VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów

16 sierpnia w bielskim klubie Enjoy odbył się przedostatni dzień turnieju drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów. Najważniejsze mecze półfinałowe tego dnia zostały rozegrane pomiędzy drużynami Egiptu i Anglii oraz USA i Pakistanu.


Pierwszy mecz indywidualny pomiędzy Anglią i Egiptem to mecz

najwyżej rozstawionych zawodników w tych grupach. Charlie Lee - utalentowany junior był o włos od zwycięstwa z jedynką z Egiptu - Abouaish Saadeldin, który aktualnie zajmuje pierwszą pozycję w światowym rankingu juniorów i był srebrnym medalistą rozgrywek indywidualnych).

Finalnie zawodnik z Egiptu zwyciężył 3:2. Pojedynek „trójek” zakończył się wynikiem 3:0 i tym samym drużyna Egiptu zapewniła sobie miejsce w finale.

 

 

W drugim meczu półfinałowym, Pakistan okazał się zdecydowanie lepszy od USA. Ahmed Israr pokonał Douglasa Andrew 3:0, a Shoukat Abbas wygrał z Scherl Samuel 3:1.

Polska reprezentacja w swoim ostatnim pojedynku musiała uznać wyższość Niemców. Wszystkie trzy mecze zakończyły się przegraną naszych zawodników 3:0. Finalnie Polacy zakończyli rozgrywki na miejscu 20, wyprzedzając zespół z Zimbabwe.

Już dzisiaj o godzinie 15:30 odbywa się mecz finałowy Egipt konta Pakistan. Zapraszamy do oglądania go na żywo w klubie Enjoy lub podczas transmisji online na:
wsfworldjuniors.com/en1/live

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie partnera technicznego mistrzostw:

bo5.pl/t1042/Men%27s+World+Junior+Team+Championship,matches.html

 

Notatka prasowa Enjoy


16.08.2016

Rozgrywki drużynowe VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów

Pierwsze dwa dni rozgrywek VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywane były w sześciu grupach. Zwycięzcy grup oraz drużyny, które zajęły drugie miejsca aktualnie grają o tytuł Drużynowego Mistrza Świata. Pozostałe 9 drużyn, wśród których jest również reprezentacja Polski, grają o miejsca 13-21.

Polska drużyna w składzie Maksymilian Wielgus, Mateusz Osojca, Mateusz Szewczyk i Filip Jarota wygrała w niedzielę po raz pierwszy mecz drużynowy – Polacy pokonali Zimbabwe w stosunku 2:1. Wczoraj w pojedynku z Gwatemalą Polska przegrała 1:2. Dziś Polacy zagrają swój ostatni mecz w tych Mistrzostwach – będą grać przeciwko drużynie z Niemiec. Zapraszamy do przybycia do klubu Enjoy dziś na godzinę 18:00.

Wczoraj odbyły się również ćwierćfinały Mistrzostw: Egipt pokonał Nową Zelandię (3:0), USA – Francję (2:1), a Anglia – Indie (3:0).  Na szklanym korcie na pl. Chrobrego, zobaczyliśmy mecz pomiędzy drużyną Pakistanu i Australii (3:0).

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie partnera technicznego:

http://bo5.eu/wjtc#groups

Galerie zdjęć z poszczególnych dni wydarzenia są dostępne tutaj:

https://web.facebook.com/MistrzostwaSwiataSquash/photos/?tab=albums

 

Notatka prasowa Enjoy

 


12.08.2016

Finał zawodów indywidualnych VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016 w Bielsku-Białej.

Wczoraj wieczorem w bielskim klubie Enjoy odbyły się finałowe mecze VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016 w kategoriach indywidualnych. Nouran Gohar z Egiptu utrzymała tytuł w kategorii damskiej. Tytuł ten reprezentantki Egiptu straciły tylko raz w ciągu ostatnich 13 lat. Eain Yow Ng zwyciężył w kategorii męskiej VDC Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów i został pierwszym Malezyjczykiem, który zdobył ten tytuł od 1998 roku.

Wyniki meczów finałowych:

Męski finał:
[2] Eain Yow Ng (MAS) bt [1] Saadeldin Abouaish (EGY) 11-3, 9-11, 11-7, 11-5 (54m)
Damski finał:
[1] Nouran Gohar (EGY) bt [3/4] Rowan Reda Araby (EGY) 11-5, 11-6, 11-7 (39m)

Już dzisiaj w bielskim klubie Enjoy startują rozgrywki drużynowe, które odbywają się w godzinach 11:00-13:00, 14:30-16:30, 18:00-20:00, a o godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich do kibicowania reprezentacji Polski w meczu z Argentyną, który obędzie się na pl. Chrobrego!

Notatka prasowa Enjoy


11.08.2016

Finały kategorii indywidualnych VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016 już dzisiaj w bielskim klubie Enjoy. Możemy szczerze stwierdzić, że jest to sportowe wydarzenie roku. 

W Bielsku-Białej już od 5 sierpnia rozgrywane są VDC i Dental-Care Mistrzostwa Świata Juniorów w Squashu. Mecze odbywają się są zarówno w klubie Enjoy, jak i na szklanym korcie rozłożonym w samym centrum miasta na Placu Chrobrego. Wczoraj do 21:00 mogliśmy oglądać pojedynki pomiędzy światową elitą, a dzisiaj przyszedł czas na walkę o tytuł mistrza i mistrzyni świata juniorów.

Wczorajsze półfinały zakończyły się wynikami:

Męskie półfinały:
[1] Saadeldin Abouaish (EGY) bt [3/4] Israr Ahmed (PAK) 11-5, 5-11, 11-6, 11-1 (44m)
[2] Eain Yow Ng (MAS) bt [3/4] Youssef Ibrahim Abdallah (EGY) 13-11, 12-10, 6-11, 11-8 (63m)

Damskie półfinały:
[1] Nouran Gohar (EGY) bt [3/4] Sivasangari Subramaniam (MAS) 11-4, 11-6, 11-5 (30m)
[3/4] Rowan Reda Araby (EGY) bt [2] Hania El Hammamy (EGY) 11-8, 11-4, 11-7 (46m)

W finale zagrają:
Saadeldin Abouaish (EGY) vs. Eain Yow Ng (MAS)
Nouran Gohar (EGY) vs. Rowan Reda Araby (EGY)

Zapraszamy wszystkich do kibicowania dzisiaj wieczorem, startujemy o godz. 20:00 finał damski, a o 21:00 finał męski. Przypominamy, że to wcale nie jest koniec eventu. Od jutra kolejna część, a mianowicie Drużynowe Mistrzostwa Świata. Reprezentacja Polski ponownie podejmuje walkę w składzie Maksymilian Wielgus, Mateusz Osojca, Mateusz Szewczyk, Filip Jarota i będzie brać udział w rywalizacji z 21 drużynami z całego świata. Pokażcie patriotyzm i dołączcie do nas do klubu Enjoy Squash, a w weekend spotykamy się na szklanym korcie razem z naszym DJ-em oraz stoiskami sponsorów.

 

Notatka prasowa Enjoy
 


05.08.2016

VDC i Dental-Care Mistrzostwa Świata 2016 w Bielsku-Białej

Już w ten piątek, 05 sierpnia na Placu Chrobrego odbędzie się uroczystość rozpoczęcia VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016. Impreza potrwa aż 12 dni, a pierwsze mecze zostaną rozegrane już w sobotę.

Popularność squasha w Bielsku-Białej rośnie z roku na rok. Miasto posiada już największy na śląsku klub squasha, w którym regularnie rozgrywana jest największa liga squasha — Volvo Squash League. Bielski klub Enjoy od dwóch lat przenosi tę dyscyplinę spoza swoich murów w samo centrum miasta, rozstawiając na Placu Chrobrego szklany kort, dając wszystkim mieszkańcom szansę poznania tej dyscypliny i spróbowania w niej sił na żywo. W tym roku udało im się pójść o krok dalej. Dzięki ich wysiłkom Bielsko-Biała otrzymała od WSF (Światowej Federacji Squasha) przywilej organizacji Mistrzostw Świata Juniorów kategorii U19. Mimo tego, że w tych zawodach biorą udział zawodnicy poniżej 19 lat, posiada ona rangę światową. To właśnie tutaj zawodnicy rozpoczynają swoją zawodową karierę, a większość z jej zwycięzców zostaje później mistrzami świata, tak jak m.in. aktualny mistrz świata Raneem El Welily, który zwyciężył w latach 2008 oraz 2009, czy zajmują czołowe miejsca w zawodowym rankingu seniorów.

Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia, od 6 do 17 rozegranych zostanie ponad 800 meczów squasha na najwyższym światowym poziomie, zarówno w klubie Enjoy, jak i na szklanym korcie na Placu Chrobrego. W tej rywalizacji wezmą udział reprezentacje narodowe z 21 państw w chłopięcych zawodach drużynowych. W części indywidualnej udział wezmą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z 31 krajów: Anglia, Argentyna, Australia, Belgia, Egipt, Francja, Gwatemala, Hiszpania, Hongkong, Indie, Iran, Irlandia, Izrael, Japonia, Jordan, Kanada, Kolumbia, Korea, Malezja, Niemcy, Nowa Zelandia, Pakistan, Papua-Nowa Gwinea, Polska, Republika Czeska, Republika Południowej Afryki, Singapur, Szkocja, Szwajcaria, USA, Zimbabwe. Oczywiście nie zabraknie tam polskich zawodników, którzy walczyć będą w obu częściach zawodów.

Organizator przygotował na Placu Chrobrego także pokazowe zajęcia fitness Les Mills. Zostały one stworzone z myślą o kształtowaniu sylwetki i dynamicznym, zdrowym trybie życia. Co więcej, klub Enjoy jest jedynym w Bielsku, który prowadzi takie zajęcia. Zarówno w zajęciach, jak i na szklanym korcie każdy będzie mógł spróbować swoich sił.
Także sponsorzy przygotowali dużo ciekawych atrakcji i konkursów. Firma Showstorm już przygotowuje strefę wirtualnej rzeczywistości.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia imprezy. Organizator zadbał o to, aby była ona ciekawa nie tylko dla ludzi znających tę dyscyplinę sportu, ale dla wszystkich. Obejrzyjcie film z poprzedniej edycji imprezy, który jest przedsmakiem tego, co czeka nas w tym roku: www.youtube.com/watch?v=xEPdOEnT8AI

Więcej o imprezie dowiecie się na stronie internetowej, a także profilu imprezy na Facebooku:
www.wsfworldjuniors.com
www.facebook.com/MistrzostwaSwiataSquash/

Notatka prasowa Enjoy

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner