Aktualności

2011-11-16

Rusza PSA Polish Squash Tour 2011-12

Już wkrótce rusza cykl turniejów zawodowego squasha "PSA Polish SQUASH Tour 2011-12" – cykl 3 turniejów PSA (Professional Squash Association – odpowiednik tenisowego ATP). Cykl został zorganizowany przez Polską Federację Squasha we współpracy z dystrybutorem kortów McWIL-Courtwall. W turniejach zagrają zawodnicy światowej czołówki squasha, notowani w pierwszej i drugiej 100-tce światowego rankingu.

Zadaniem cyklu jest wsparcie rozwoju squasha w regionach, gdzie do tej pory był mniej znany i popularny (Gdańsk i Wrocław – miasta o dużym, jeszcze niewykorzystanym potencjale) oraz w Krakowie – miejscu, gdzie obecnie najszybciej rozwija się infrastruktura squashowa. W Krakowie w ciągu ostatnich kilku lat ilość kortów wzrosła do blisko 30, a w planie na 2012 r. jest powstanie kolejnych kilkunastu.

„Cykl  turniejów pomoże najlepszym polskim zawodnikom zdobywać doświadczenie oraz piąć się w górę w światowym rankingu. Najlepsi polscy zawodnicy, czyli Wojciech Nowisz oraz Marcin Karwowski otrzymają możliwość gry w turniejach głównych bez eliminacji, co jest jednoznaczne z otrzymaniem gwarantowanych punktów do rankingu PSA” – mówi Tomasz Banasiak, Prezes Zarządu Polskiej Federacji Squasha.

Pozostali polscy zawodnicy, czyli Maciej Maciantowicz, Marcin Kozik, Kamil Dominiak, Łukasz Stachowski, Konrad Tyma i inni, wezmą udział w turniejach eliminacyjnych.

Polish Squash Tour będzie cykliczną, coroczną imprezą, rozgrywaną w różnych miastach. W sezonie 2011-12 w ramach cyklu odbędą się turnieje:

  • PSA McWIL-Vitarade Gdańsk SQUASH Open (23-26.11.2011) w klubie Fitness Authority,
  • PSA McWIL-X* Wrocław SQUASH Open (18-21.01.2012) w klubie Redeco,
  • PSA McWIL-Y* Kraków SQUASH Open (22-25.02.2012) w klubie Squash4You.

(* X i Y oznaczają współsponsorów tytularnych, których nazwy nie są jeszcze znane)

Sponsorem tytularnym całego cyklu jest producent profesjonalnych kortów do gry w squasha – firma McWIL-Courtwall. Sponsor pokrył koszty puli nagród wszystkich 3 turniejów i znaczną część kosztów organizacyjnych (łączna wartość kontraktu wynosi
50 000 zł). Pozostali sponsorzy będą związani z poszczególnymi turniejami.

Organizatorem imprezy jest Polska Federacja Squasha, z ramienia której występują:

  • Maciej Maciantowicz - V-ce Prezes Zarządu PFS, pełniący funkcję Generalnego Dyrektora Cyklu PSA Polish Tour (odpowiedzialność za całokształt organizacji oraz kontakt ze sponsorami, mediami, etc)
  • Bartosz Gil - Dyrektor Wykonawczy Biura PFS, pełniący funkcję Dyrektora Operacyjnego Cyklu PSA Polish Tour (odpowiedzialność za stronę techniczną turnieju, kontakt z zawodnikami, sprawy "hospitality" czyli zakwaterowanie, wyżywienie i transport zawodników).

Więcej informacji o cyklu turniejów, w tym aktualne wyniki, dostępne będą na stronie internetowej cyklu www.polishsquashtour.pl (planowane uruchomienie 21.11.2011).

theworldgames2017.com

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner

Partner

Partner