Aktualności

2011-11-16

Rusza PSA Polish Squash Tour 2011-12

Już wkrótce rusza cykl turniejów zawodowego squasha "PSA Polish SQUASH Tour 2011-12" – cykl 3 turniejów PSA (Professional Squash Association – odpowiednik tenisowego ATP). Cykl został zorganizowany przez Polską Federację Squasha we współpracy z dystrybutorem kortów McWIL-Courtwall. W turniejach zagrają zawodnicy światowej czołówki squasha, notowani w pierwszej i drugiej 100-tce światowego rankingu.

Zadaniem cyklu jest wsparcie rozwoju squasha w regionach, gdzie do tej pory był mniej znany i popularny (Gdańsk i Wrocław – miasta o dużym, jeszcze niewykorzystanym potencjale) oraz w Krakowie – miejscu, gdzie obecnie najszybciej rozwija się infrastruktura squashowa. W Krakowie w ciągu ostatnich kilku lat ilość kortów wzrosła do blisko 30, a w planie na 2012 r. jest powstanie kolejnych kilkunastu.

„Cykl  turniejów pomoże najlepszym polskim zawodnikom zdobywać doświadczenie oraz piąć się w górę w światowym rankingu. Najlepsi polscy zawodnicy, czyli Wojciech Nowisz oraz Marcin Karwowski otrzymają możliwość gry w turniejach głównych bez eliminacji, co jest jednoznaczne z otrzymaniem gwarantowanych punktów do rankingu PSA” – mówi Tomasz Banasiak, Prezes Zarządu Polskiej Federacji Squasha.

Pozostali polscy zawodnicy, czyli Maciej Maciantowicz, Marcin Kozik, Kamil Dominiak, Łukasz Stachowski, Konrad Tyma i inni, wezmą udział w turniejach eliminacyjnych.

Polish Squash Tour będzie cykliczną, coroczną imprezą, rozgrywaną w różnych miastach. W sezonie 2011-12 w ramach cyklu odbędą się turnieje:

  • PSA McWIL-Vitarade Gdańsk SQUASH Open (23-26.11.2011) w klubie Fitness Authority,
  • PSA McWIL-X* Wrocław SQUASH Open (18-21.01.2012) w klubie Redeco,
  • PSA McWIL-Y* Kraków SQUASH Open (22-25.02.2012) w klubie Squash4You.

(* X i Y oznaczają współsponsorów tytularnych, których nazwy nie są jeszcze znane)

Sponsorem tytularnym całego cyklu jest producent profesjonalnych kortów do gry w squasha – firma McWIL-Courtwall. Sponsor pokrył koszty puli nagród wszystkich 3 turniejów i znaczną część kosztów organizacyjnych (łączna wartość kontraktu wynosi
50 000 zł). Pozostali sponsorzy będą związani z poszczególnymi turniejami.

Organizatorem imprezy jest Polska Federacja Squasha, z ramienia której występują:

  • Maciej Maciantowicz - V-ce Prezes Zarządu PFS, pełniący funkcję Generalnego Dyrektora Cyklu PSA Polish Tour (odpowiedzialność za całokształt organizacji oraz kontakt ze sponsorami, mediami, etc)
  • Bartosz Gil - Dyrektor Wykonawczy Biura PFS, pełniący funkcję Dyrektora Operacyjnego Cyklu PSA Polish Tour (odpowiedzialność za stronę techniczną turnieju, kontakt z zawodnikami, sprawy "hospitality" czyli zakwaterowanie, wyżywienie i transport zawodników).

Więcej informacji o cyklu turniejów, w tym aktualne wyniki, dostępne będą na stronie internetowej cyklu www.polishsquashtour.pl (planowane uruchomienie 21.11.2011).

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner