Aktualności

2012-11-04

Światowy Dzień Squasha 20.10.2012 i największy mecz świata

04.11.2012

W dniu 20.10.2012 odbył się Światowy Dzień Squasha oraz największy mecz świata. „Squash vs. 2020” był największym meczem squasha w historii tego sportu.

W Polskiej wersji tego wydarzenia wzięło udział 18 klubów z całego kraju - idąc za stroną worldsquashday.com były to: Squash Zone Club, Squashliga.pl, Polska Fundacja Promocji Sportu, Racquet Squash Club, Calypso, Mavi Area Squash & Fitness, Squash Korona, Squash Klub Bełchatów, Opole Squash Club, Squash4You Centrum, South Team Poland, Lizard Squash, Adria Squash Koszalin, Squashynski, Fitness Szok, Squashmania, Squash Club Pilchowo oraz MySquash Club, który dodatkowo w tym dniu zorganizował turniej kategorii A.

Z klubu Squash Zone Club, w którym zostało rozegranych aż 30 pojedynków, otrzymaliśmy najobszerniejszy materiał zdjęciowy. Poniżej przedstawiamy zdjęcie grupowe z tego klubu, a pozostałe zdjęcia, które otrzymaliśmy ze Squash Zone oraz innych klubów biorących udział w tym wydarzeniu, zamieściliśmy na naszym profilu facebook’owym - Polski Squash.

Dziekujemy wszystkim, którzy dorzucili "swoją cegiełkę" do tego, aby squash mógł zaistnieć wkrótce na olimpiadzie.

PFS

 


 

25.09.2012

Squash od wielu lat stara się wejść do grona dyscyplin olimpijskich. Są duże nadzieje, że uda się do tego doprowadzić – squash jest bowiem w gronie kilku dyscyplin, które mają na to największe szanse. W ramach projektu „BackTheBid2020”, będącego kampanią wspierającą squasha w dążeniu do tego, aby stał się on dyscypliną olimpijską, powstał projekt mający na celu zwrócić uwagę świata (a zwłaszcza osób decyzyjnych z Komitetu Olimpijskiego) na to, jak bardzo popularny jest ten sport i w jak wielu krajach się w squasha gra.

„Squash vs. 2020” będzie największym meczem squasha w historii tego sportu. 20 października 2012r. w klubach na całym świecie zostanie rozegrany jeden wielki mecz, w którym wystąpią dwie drużyny: „Squash” i „2020”. Każda pojedyncza gra tego meczu, składająca się z jednego seta granego do 20-stu punktów bez przewag, to pojedynek dwóch zawodników reprezentujących ww. drużyny. Sumowane punkty z każdego zagranego na świecie w tym czasie pojedynku wpłyną na globalny wynik tego wielkiego meczu. Jedynym warunkiem jest to, aby w jednym miejscu zagrało przynajmniej 20 osób – tj. przynajmniej po 10 zawodników na drużynę.

Teraz każdy z Was może wpłynąć na decyzję Komitetu Olimpijskiego! :) Wystarczy zarejestrować swoje drużyny na worldsquashday.com, zebrać się w minimum dwie 10-osobowe grupy, przyporządkować zawodników do drużyn „Squash” i „2020”, rozegrać 20 października pojedynki i przesłać wyniki.

Na tą chwilę na całym świecie zaplanowanych jest już ponad 400 spotkań [lista]. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zgłoszenia z Polski!

Dlatego zachęcamy wszystkich organizatorów do tego, aby pomogli naszej wspaniałej dyscyplinie zaistnieć na Olimpiadzie i zorganizowali takie pojedynki u siebie. Zachęcamy też wszystkich z Was do próby zorganizowania takiego wydarzenia w Waszych klubach – zebranie 20 osób nie należy przecież do rzeczy niemożliwych :)

Otrzymane od Was zdjęcia z rozegranych pojedynków zamieścimy na naszym profilu facebook’owym Polski Squash, a najciekawsze opublikujemy na naszej stronie www.

Raz jeszcze zachęcamy gorąco do wsparcia (fizycznego :) ) tej inicjatywy. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie worldsquashday.com.

PFS

 

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner