Aktualności

2018-01-18

Turnieje międzynarodowe w Polsce w 2018 roku

Nadszedł rok 2018 a wraz z nim zbliżają się daty międzynarodowych turniejów organizowanych pod patronatem ESF, których gospodarzem jest Polska.

Mijający rok obfitował w wielkie wydarzenia sportowe organizowane w naszym kraju, wśród których należy wymienić The World Games oraz European Masters Individual Championships. 10. Światowe Igrzyska Sportowe, które po 12 latach powróciły do Europy odbyły się w lipcu 2017 we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska gościła co najmniej 3500 tysiąca zawodników, reprezentujących ponad 100 krajów, startujących w 30 dyscyplinach. Natomiast rozegrane na przełomie sierpnia i września Mistrzostwa Europy Masters były znakomitym uzupełnieniem promocji squasha w Polsce, gromadząc przeszło pół tysiąca squashystów z całej Europy. W obydwu imprezach mecze squasha rozgrywane były w największym klubie na świecie z 32 kortami - Centrum Sportowym Hasta la Vista.

Kontynuując założenia PFS dotyczące organizacji imprez mistrzowskich i międzynarodowych oraz po sukcesie zeszłorocznych imprez, w 2018 roku Polska ma okazję kolejny raz gościć zawodników i fanów squasha podczas U19 Individuals and Team Championships oraz European Team Championship Div 1 & 2.

Końcem marca w Bielsku-Białej odbędą się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Europy do lat 19 w squashu z udziałem narodowych reprezentacji. Gospodarzem 9-dniowego turnieju będzie klub Enjoy Squash, który jak pamiętamy w 2016 roku przyjmował zawodników podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Natomiast miesiąc później rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy dywizji 1 i 2 w znanym już Centrum Sportowym Hasta la Vista we Wrocławiu. Jest to wielkie sportowe wydarzenie, ponieważ w rozgrywkach biorą udział najlepsi europejscy zawodnicy. Obydwie imprezy będą również okazją do zobaczenia Polskich zawodników z czołówki rankingu PFS.

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner