Aktualności

2011-11-28

Turnieje PSA w Gdańsku i Warszawie

Wczoraj zakończył się pierwszy z turniejów cyklu "PSA Polish SQUASH Tour 2011/12” – "PSA McWIL-Vitarade Gdańsk 2011". Zwyciężył Duńczyk Rasmus Nielsen pokonując w finale anglika Chrisa Fullera 3:0. Marcin Karwowski dzięki dzikiej karcie od organizatora i Wojtek Nowisz, który jako jedyny z Polaków wygrał mecz pierwszej rundy kwalifikacji (dramatyczny piąty set z Michaelem Harisem, w którym Wojtek „wyszedł” z wyniku 2:8 na 11:9) zdobyli cenne punkty do rankingu PSA. Zdjęcia oraz filmy z meczów turnieju będą wkrótce dostępne na stronie turniejowej cyklu – www.polishsquashtour.pl

Jeden turniej PSA za nami, a kolejny rozpoczyna się już w czwartek – w warszawskim klubie „Kahuna” 1 grudnia rozpoczynają się eliminacje do turnieju „PSA Grupa o2 Squash Cup 2011”. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom, którzy staną w szranki z zawodnikami z całego świata w walce o punkty do światowego rankingu. W meczach rundy kwalifikacyjnej zagrają: Marcin Karwowski, Maciek Maciantowicz, Łukasz Stachowski i Kamil Dominiak. W pierwszej rundzie, dzięki „dzikiej karcie”, jest już Wojtek Nowisz.

Najwyżej rozstawionymi zawodnikami turnieju są: Joel Hinds (PSA #79), Kashif Shuja (PSA #89), zwycięzca turnieju w Gdańsku Rasmus Nielsen (PSA #107) oraz rozstawiony z „czwórką” Chris Truswell (PSA #123).

Pula nagród zapewniona przez głównego sponora - Grupa o2: 5000$

Ramowy harmonogram rozgrywek turnieju "PSA Grupa o2 Squash Cup 2011":

  • 1.12 - I runda oraz finały rundy kwalifikacyjnej
  • 2.12 - I runda turnieju głównego
  • 3.12 - ćwierćfinały oraz półfinały
  • 4.12 - finał turnieju

3 grudnia odbędzie się również klubowy turniej "Zima w Kahunie", w trakcie którego będą rozgrywane ćwierćfinały i półfinały turnieju zawodowców.

Więcej informacji o turnieju na stronie: www.kahuna.com.pl/grupao2

PFS

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner