Aktualności

2014-11-20

Zawodowy squash mężczyzn wraca do Polski!

20.11.2014

Pierwszy przystanek w Polish Squash Tour 2014-2015 zakończony - James Earles wygrywa PSA McWIL Eurostyl Gdańsk Squash Open 2014!

W dniach 12-15.11.2014 odbył się turniej zawodowego squasha mężczyzn PSA McWIL-Euro Styl Gdansk Squash Open 2014, jako pierwszy z turniejów w cyklu Polish Squash Tour 2014-15.
Rozegrano go w klubie Stangiel Tenis&Squash ( ul. Zeusa 84, Gdańsk Kowale ) - nowym miejscu na squashowej mapie Polski, którego otwarciem będzie ta impreza połączona z turniejem ogólnopolskim.
Sponsorami tytularnymi imprezy jest dystrybutor amerykańskich kortów McWIL Squash Courts (firma MMSPORT z Krakowa) oraz Euro Styl - firma dewelperska, promująca się określeniem "deweloper z pasją".

W turnieju wystartowali zawodnicy 14 narodowości, w tym Polacy , których na starcie pojawiło się 7.

W eliminacjach zagrało 6 Polaków - Wojciech Nowisz, Maciek Maciantowicz , Dominik Kowalski (reprezentant Trójmiasta) oraz dopisani w ostatnim momencie Mateusz Skorek, Jan Wawrykiewicz i Dariusz Korzeniewski. Ci ostatni jako lokalni gracze zajęli miejsce innych Polaków , którzy się wycofali (Marcin Karwowski, Mateusz Kotra) oraz kontuzjowanego Daniela Poletchuka.
Najlepszy spośród nich (Wojtek Nowisz) przegrał w finale eliminacji, po wygraniu pierwszej rundy.

Ale w turnieju głównym zagrał jeden Polak (Łukasz Stachowski ) dzięki dzikiej karcie organizatora. Niestety, turniej PSA to bardzo wysoki poziom i nie jest łatwo w nim wygrać mecz. Przekonał się o tym Łukasz, który dodatkowo nie najlepiej wylosował - odpadł z późniejszym zwycięzcą imprezy James'em Earles'em (z Anglii).

Turniej obfitował w wiele niespodzianek - przed fazą półfinałową odpadło 3 spośród 4 najwyżej rozstawionych zawodników. A w półfinale faworyt imprezy Nowozelandczyk Paul Coll (aktualnie 90-a rakieta świata) który przegrał po pięciosetowej batalii z późniejszym zwycięzcą turnieju .
Warto zwrócić uwagę, że żaden z finalistów (ani James Earles ani Waliczyk Joel Malkin) nie grali do tej pory w finale. I w konsekwencji był to pierwszy tytuł Anglika w jego karierze.

Więcej informacji o imprezie oraz wyniki na: http://polishsquashtour.pl/ oraz facebooku (PolishSquashTour).
Oraz w raporcie "PSA McWIL Eurostyl Gdańsk Squash Open 2014 w liczbach".

W trakcie turnieju rozegrano w sobotę ogólnopolski turniej PFS kat. B+, który zgromadził rekordową jak na Trójmiasto frekwencję. Wyniki tej imprezy dostępne są na http://squashliga.pl/turniej/Stangiel/20141115.html


Więcej o PSA Polish Squash Tour:

Cykl został zorganizowany przez Polską Federację Squasha we współpracy z firmą MMSPORT jako dystrybutorem kortów McWIL Squash Courts. W turniejach zagrają zawodnicy ze światowej czołówki rankingu PSA oraz polscy zawodnicy, dla których cykl ten to szansa zdobycia nowych doświadczeń w grze z lepszymi zawodnikami, jak również szansa zdobycia punktów do światowego rankingu mężczyzn PSA i wspinaniu się w nim na wyższe miejsca, które pozwolą na grę w innych turniejach. Równocześnie jest to doskonała promocja squasha w miastach , gdzie są rozgrywane turnieje.
W turniejach grają zawodnicy pierwszej , drugiej i trzeciej setki świata, a więc wysoki poziom, znacznie wyższy, niż ten , który sympatycy squasha mogą oglądać w Polsce na co dzień.

Polish Squash Tour jest reaktywowanym cyklem imprez, rozgrywanych w różnych miastach.
W sezonie 2011-12 w ramach cyklu odbyły się turnieje:
– PSA McWIL-Vitarade Gdańsk SQUASH Open (23-26.11.2011) w klubie Fitness Authority,
– PSA McWIL-Redeco Wrocław SQUASH Open (18-22.01.2012) w klubie Redeco,
– PSA McWIL-profiKARCHER Kraków Squash4You Open (20-24.03.2012) w klubie Squash4You.
Sponsorem tytularnym całego cyklu był producent profesjonalnych kortów do gry w squasha – firma McWIL.
Sponsor pokrył koszty puli nagród wszystkich 3 turniejów i znaczną część kosztów organizacyjnych.

W nowym sezonie 2014-15 cykl jest reaktywowany również dzięki współpracy Polskiej Federacji Squasha z dystrybutorem kortów do squasha McWIL Squash Courts oraz wybranymi klubami squasha.

W listopadzie 2014 odbył się pierwszy turniej - PSA McWIL -Euro Styl Gdańsk Squash OPEN 2014.
Kolejne planowane są na I półrocze 2015 roku.
2 turniej (również challenger 5000$) odbędzie się w Bielsko-Białej w klubie Modelarnia i będzie połączony z weekendowym ogólnopolskim turniejem juniorów.


Fot. DominikKowalski.pl


14.11.2014

Trwający turniej zawodowego squasha PSA McWIL-Euro Styl Gdańsk Squash Open 2014 przyciąga media, dzięki temu squash zagościł w telewizji. Zapraszamy do oglądania materiału, w którym występują m.in. Maciej Maciantowicz, Wojtek Nowisz i Łukasz Stachowski

http://www.pomorska.tv/sport/materialy/inne/squashkowalee

 


 

W środę 12.11.2014 rozpoczyna się turniej zawodowego squasha mężczyzn PSA McWIL-Euro Styl Gdańsk Squash Open 2014, jako pierwszy z turniejów w cyklu Polish Squash Tour 2014-15.

Cykl został zorganizowany przez Polską Federację Squasha we współpracy z firmą MMSPORT jako dystrybutorem kortów McWIL Squash Courts. W turniejach zagrają zawodnicy ze światowej czołówki rankingu PSA oraz polscy zawodnicy, dla których cykl ten to szansa zdobycia nowych doświadczeń w grze z lepszymi zawodnikami, jak również szansa zdobycia punktów do światowego rankingu mężczyzn PSA i wspinaniu się w nim na wyższe miejsca, które pozwolą na grę w innych turniejach. Równocześnie jest to doskonała promocja squasha w miastach, gdzie są rozgrywane turnieje. W turniejach grają zawodnicy pierwszej, drugiej i trzeciej setki świata, a więc wysoki poziom, znacznie wyższy, niż ten, który sympatycy squasha mogą oglądać w Polsce na co dzień.

Polish Squash Tour jest reaktywowanym cyklem imprez, rozgrywanych w różnych miastach.
W sezonie 2011-12 w ramach cyklu odbyły się turnieje:
– PSA McWIL-Vitarade Gdańsk SQUASH Open (23-26.11.2011) w klubie Fitness Authority,
– PSA McWIL-Redeco Wrocław SQUASH Open (18-22.01.2012) w klubie Redeco,
– PSA McWIL-profiKARCHER Kraków Squash4You Open (20-24.03.2012) w klubie Squash4You.
Sponsorem tytularnym całego cyklu był producent profesjonalnych kortów do gry w squasha – firma McWIL. Sponsor pokrył koszty puli nagród wszystkich 3 turniejów i znaczną część kosztów organizacyjnych.

W nowym sezonie 2014-15 cykl jest reaktywowany również dzięki współpracy Polskiej Federacji Squasha z dystrybutorem kortów do squasha McWIL Squash Courts oraz wybranymi klubami squasha.

W listopadzie 2014 odbędzie się pierwszy turniej - PSA McWIL -Euro Styl Gdańsk Squash OPEN 2014, zostanie rozegrany w klubie Stangiel Tenis&Squash (ul. Zeusa 84, Gdańsk Kowale) - nowym miejscu na squashowej mapie Polski, którego otwarciem będzie ta impreza połączona z turniejem ogólnopolskim. Sponsorami tytularnymi imprezy jest dystrybutor amerykańskich kortów McWIL Squash Courts (firma MMSPORT z Krakowa) oraz Euro Styl - firma dewelperska, promująca się określeniem "deweloper z pasją".

Znamy już wyniki losowania eliminacji.
Zagra w nich 6 Polaków - Wojciech Nowisz, Maciek Maciantowicz, Dominik Kowalski (reprezentant Trójmiasta) oraz dopisani w ostatnim momencie Mateusz Skorek, Jan Wawrykiewicz i Dariusz Korzeniewski. Ci ostatni jako lokalni gracze zajęli miejsce innych Polaków, którzy się wycofali (Marcin Karwowski, Mateusz Kotra) oraz kontuzjowanego Daniela Poletchuka.
Więcej informacji o imprezie oraz wyniki na: http://polishsquashtour.pl/ oraz facebooku (PolishSquashTour).

W załączeniu plakat imprezy, logo cyklu oraz drabinki turnieju eliminacyjnego 1 i 2, który odbywa się w środę i turnieju głównego.
Mecze tego ostatniego zaplanowane są na:
- czwartek (pierwsza runda oraz ćwierćfinały)
- piątek (półfinały)
- sobota (finał).

W turnieju głównym ostatnim zagra na pewno jeden Polak dzięki dzikiej karcie organizatora. Będzie to Łukasz Stachowski. Mamy nadzieję, że dołączy do niego inny reprezentant Polski Wojtek Nowisz, rozstawiony w turnieju eliminacyjnym.

W sobotę odbędzie się również regionalny turniej Polskiej Federacji Squasha (kategoria B+).
Więcej o nim na http://squashliga.pl/turniej/Stangiel/20141115.html. Po zakończeniu turnieju regionalnego o godzinie 18ej finał imprezy PSA.

Zapraszamy do śledzenia wyników turnieju jak również kibicowania naszym reprezentantom !

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner