Aktualności

2012-05-09

Zmiany w Zarządzie Europejskiej Federacji Squasha

Tradycyjnie już rozgrywanym co rok Drużynowym Mistrzostwom Europy, towarzyszyły obrady delegatów krajów członkowskich Europejskiej Federacji Squasha, które tym razem miały miejsce w Ratuszu, w sali obrad Rady Miasta Norymberga. W obradach wzięło udział dwóch Polaków – Tomasz Banasiak, zasiadający wraz z pozostałymi członkami Zarządu Europejskiej Federacji Squasha oraz Maciej Kliś, wiceprezes Zarządu Polskiej Federacji Squasha, który reprezentował Polskę.

W związku z wygaśnięciem powołania Tomka, do Zarządu ESF wybierano dwóch członków.
Decyzją delegatów w Zarządzie pozostał Thomas Troedsson ze Szwecji, a Tomka zastąpił Marcel Borst z Holandii.
‘Podczas obrad mówiliśmy dużo o profesjonalizmie działań ESF’ – skomentował po wyborach Tomek. – ‘Delegaci podjęli decyzję w myśl przebiegu tych dyskusji. Jestem przekonany, że to właściwy wybór, wybrano dwie osoby, które squashem zajmują się zawodowo. W ramach Zarządu PFS długo dyskutowaliśmy, jak powinniśmy głosować – zgodnie z racją polityczną czy rozsądkiem.’
‘Wszyscy kandydaci są w stanie wnieść ważny wkład w rozwój ESF i federacja ma szczęście, że miała dzisiaj cztery osoby chętne do pracy. Niestety, tylko dwóch może zostać wybranych.’ – dodał inny członek Zarządu ESF.
Marcel Borst jest wieloletnim pełnoetatowym Dyrektorem Zarządzającym Holenderskiej Federacji Squasha. W ramach swoich obowiązków zarządza kilkunastoosobowym zespołem, a pierwsze doświadczenia w organizacji sportu zdobywał jako właściciel klubu. W listopadzie 2011 r. był odpowiedzialny za zakończone sukcesem Indywidualne Mistrzostwa Świata w squashu rozgrywane w Rotterdamie.
‘Osobiście cieszę z takiego wyboru. W przyszłym roku, w 75-lecie istnienia, Holenderska Federacja będzie miała swojego przedstawiciela w Zarządzie ESF’ – dodaje Tomek.

Przypomnijmy, że w 2013 roku właśnie w ramach obchodów swojego jubileuszu Holendrzy będą organizować Drużynowe Mistrzostwa Europy wszystkich trzech dywizji w Amsterdamie, w wyposażonym w 21 kortów do squasha Frans Otten Stadion. Polska męska reprezentacja, po sukcesie odniesionym na Malcie wystartuje w drugiej dywizji, a nasze urocze Panie w dywizji trzeciej – wszyscy jednak na holenderskiej ziemi.

Poza Thomasem i Marcelem, Zarząd Europejskiej Federacji Squasha tworzą:
Hugo Hannes z Belgii – President,
oraz jako Vice-President: Zena Wooldridge z Wielkiej Brytanii i Jacques Fontaine z Francji. Skarbnikiem ESF jest Peter Derrick z Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie sobotniego spotkania z inicjatywy Hugo Hannes delegaci podziękowali Tomkowi za dotychczasową pracę na rzecz europejskiego squasha.
 

theworldgames2017.com

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner

Partner

Partner