ETC 2012 U19 Portugalia

Trener Juniorskiej Kadry Narodowej Squasha Marcin Kozik powołał na Drużynowe Mistrzostwa Europy U19, które odbędą się w Porto w dniach 04-09 kwietnia 2012 r. następujących juniorów:

  • Jakub Wasilewski
  • Michał Szymczaki
  • Adrian Marszał
  • Paulina Krzywicka
  • Natalia Ryfa

Poniżej relacja z Mistrzostw:


 

1 dzień:

Pierwszy dzień za nami! Dzisiaj odpoczynek przed jutrzejszym, miejmy nadzieje, pełnym niespodzianek dniem. Zaczynamy od razu z pełnej pary – Francja chyba może spać dziś spokojnie. Po południu walczymy ze Szkocją. Chęci i determinacja są, wsparcie też mamy. Tymczasem przed ciężkim dniem postanowiliśmy się trochę zrelaksować. Słońce, plaża, błękit oceanu, piękne widoki – brzmi jak wymarzone wakacje. Oczywiście, mimo wszystkich pokus, które zatrzymywały nas na piaszczystej plaży, nie zapomnieliśmy zajrzeć na korty i potrenować. Korty sprawdzone – trochę specyficzne, ale nasz niezastąpiony trener nawet na nie ma taktykę. Nasi przeciwnicy …. Co tu dużo pisać, jest na co popatrzeć . Na pewno dużo się nauczymy, spędzimy miło czas. Kadra już zgrana, Adrian zapewnia nam wiele powodów do śmiechu, Michał wyluzowany i w formie, szuka ników, Kuba skupiony i bardzo zdeterminowany. Under Amour , nasz sponsor zapewniający piękny wygląd na korcie sprawdza się doskonale. Oczywiście dziękujemy bardzo. Było wesoło, byle humory dotrzymywały nam do końca wyjazdu.
Będziemy Was informować na bieżąco o naszych sukcesach.

Trzymajcie kciuki, a my obiecujemy reprezentować nasz kraj z godnością i uśmiechem na twarzy.

Pozdrowienia z Porto, Natalia Ryfa i cała kadra Polski juniorów z najlepszym trenerem.


 

2 dzień:

No to kolejne dni mijają. Powinno być co raz ciężej, a jednak – nam idzie co raz lepiej. Chyba musieliśmy dostać małą lekcje pokory i zebrać doświadczenie, żeby przerzucić się na szybsze tempo gry. Wczoraj Francja i Szkocja gładko uzyskiwały wyniki 3:0. Pokazały się z dobrej strony, nikt nie odpuścił i nikt nas nie zlekceważył. Dzisiaj to my, mimo przegranej, możemy być zadowoleni ze swojej gry. Michał zagrał mecz życia grając z pierwsza rakietą Niemiec. Szybkie tempo, dobry target i super shoty! Gratulacje. Kuba w walce z Holendrem wypadł bardzo dobrze – były długie wymiany i sporo ciekawych zagrań. Jutro czekają na nas Austria i Norwegia. Jesteśmy gotowi do walki. Gramy w tempie, skupieni, walcząc o każdą piłkę.

 

Każda godzina spędzona w klubie i na korcie, oglądając lepszych od nas zawodników daje nam nowe, bardzo cenne doświadczenia. Możemy się wiele nauczyć, a przy okazji jest to dla nas motywacja do dalszej pracy. Mam nadzieję, że skorzystamy z walorów tego wyjazdu jak najlepiej, a wyniki przyjdą z czasem i dalszą, ciężką pracą.

 

Trzymajcie kciuki i niech moc będzie z nami!

Natalia Ryfa wraz z kadrą polski i trenerem.


 

3 dzień:

Doświadczenie zebrane, nowa motywacja jest, cel na następny rok - stanąć gotowym do walki już od samego początku.
Z Austriakami i Norwegami zagraliśmy bardzo interesujące mecze. Szczególnie Kuba przysporzył nam wiele emocji i stresu. Zagrał dwa 5-setowe mecze, w jednym obronił trzy piłki meczowe, ale niestety zabrakło trochę szczęścia. W drugim meczu Kuba pokazał naszą moc i wygrał 3:2 z Austriakiem. Ostatecznie z Norwegami przegraliśmy 1:2 ( Michał 3:0, Kuba 2:3, Natalia 3:2 ) Z Austriakami również było 1:2.

Wyjazd udany, kto był ten wie. Dużo uśmiechów i miłych wspomnień.

Chcielibyśmy podziękować naszemu trenerowi kadry za zaangażowanie i dobry coaching. Pfs-owi za dofinansowanie i nowe możliwości oraz rodzicom za wsparcie i wszystkim którzy nam dopingowali.

Wesołych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze, a po świętach motywacji do dalszej pracy.

Kadra Polski Juniorów.


 

Zobacz foto

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner