Reprezentanci - Seniorzy

 Reprezentacja Polski w roku 2017

 

  Magdalena Kamińska

  Data urodzenia: 18.09.1986
  Klub: Hasta La Vista/Wrocław
  Osiągnięcia:
  • Udział w The World Games 2017
  • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2017
  • Wicemistrzostwo Polski 2017
  • Mistrzostwo Polski 2016, 2015, 2014
  • 3 miejsce DMP 2016
  • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce
  • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce

 

  Dominika Witkowska

  Data urodzenia: 23.06.1977
  Klub: Squash City / Warszawa
  Trener: Paweł Szostek
  Osiągnięcia:
  • 3. miejsce DMP 2017
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016
  • 7 krotnie Mistrzostwo Polski
  • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce
  • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce

 

  Natalia Ryfa
  Data urodzenia: 21.03.1995
  Klub: Squash City/Warszawa
  Trener: Marcin Karwowski
  Osiągnięcia:
  • Udział w The World Games 2017
  • 3. miejsce IMP 2017
  • Wicemistrzostwo Polski 2016, 2015
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016, 2012
  • Wicemistrzostwo Polski 2011, U17
  • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce
  • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce

 

  Anna Jurkun

  Data urodzenia: 23.10.1979
  Klub: Kahuna Squash&Badminton / Warszawa
  Osiągnięcia:
  • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2017
  • Dwukrotne Mistrzostwo (2009, 2008) i czterokrotne Wicemistrzostwo Polski
  • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce
  • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce
  • Pierwsza polska zawodniczka w Top 100 Świata


 

  Małgorzata Kornowska

  Data urodzenia: 03.06.1992
  Klub: MySquash / Poznań
  Trener: Kamil Dominiak
  Powołanie na ETC 2017 div. 2
  Osiągnięcia:
  • 4. miejsce DMP 2017
  • 6. miejsce IMP 2017
  • 7. miejsce IMP 2016
  • 8. miejsce IMP 2015
 


 

  Klaudyna Zarówna
  Data urodzenia: 10.11.1986
  Klub: Hasta la Vista / Wrocław
  Trener: Marek Wojnarski
  Szeroka reprezentacja
  Osiągnięcia:
  • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2017
  • 3. miejsce DMP 2016
  • 5. miejsce IMP 2016, 2015
  • Mistrzyni Świata gier podwójnych w racketlonie
  • Mistrzyni Polski gier podwójnych w racketlonie
  • Certyfikat trenerski ESF Level 1

 

  Kinga Szymaniak
  Data urodzenia: 31.05.1989
  Klub: MySquash / Poznań
  Szeroka reprezentacja
  Osiągnięcia:
  • 4. miejsce DMP 2017
  • 4. miejsce IMP 2017
  • 8. miejsce IMP 2016
  • 6. miejsce IMP 2015
  • 8. miejsce IMP 2014
  • Mistrzostwo Wielkopolski AZS 2014
 

 

  Alicja Ślipczyńska

  Data urodzenia: 09.04.1982
  Klub: Atlantic / Kraków
  Szeroka reprezentacja
  Osiągnięcia:
  • 5. miejsce DMP 2017
  • 10. miejsce IMP 2017
  • 6. miejsce IMP 2016
  • 9. miejsce IMP 2015
  • 6. miejsce IMP 2014

 

 

 

 

  Wojciech Nowisz

  Data urodzenia: 04.08.1986
  Klub: Kahuna Squash&Badminton / Warszawa
  Osiągnięcia:
  • Udział w The World Games
  • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2017
  • 9. miejsce IMP 2017
  • ETC 2017 div. 3 – 2. miejsce
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016
  • Mistrzostwo Polski 2010, 2009, 2007
  • Wicemistrzostwo Polski 2013, 2012, 2011

 

  Łukasz Stachowski

  Data urodzenia: 31.12.1990
  Klub: Kahuna Squash&Badminton / Warszawa
  Osiągnięcia:
  • Udział w EICC 2017
  • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2017, 2014, 2012
  • Mistrzostwo Polski 2017
  • ETC 2017 div. 3 – 2. miejsce
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016
  • 3. miejsce IMP 2016, 2014
  • Akademicki Mistrz Polski 2013-2014

 

  Przemysław Atras
  Data urodzenia: 03.06.1984
  Klub: Zabierzów Squash / Zabierzów
  Osiągnięcia:
  • 4. miejsce DMP 2017
  • 5. miejsce IMP 2017
  • ETC 2017 div. 3 – 2. miejsce
  • 4. miejsce IMP 2016
  • 3. miejsce DMP 2016
  • 3. miejsce IMP 2015, 2013
  • Wicemistrzostwo Polski 2014
  • Lider rankingu PFS 2014/2015

 

  Mateusz Kotra
  Data urodzenia: 19.04.1990
  Klub: Squash4You / Kraków
  Osiągnięcia:
  • Udział w The World Games 2017
  • 3. miejsce DMP 2017
  • 3. miejsce IMP 2017
  • ETC 2017 div. 3 – 2. miejsce
  • Mistrzostwo Polski 2016, 2015
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2015
  • 5. miejsce w IMP 2014

 

  Piotr Hemmerling
  Data urodzenia: 10.01.1999
  Klub: Mysquash /Poznań
  Osiągnięcia:
  • 9. miejsce DMP 2017
  • 33. miejsce IMP 2017
  • ETC 2017 div. 3 – 2. miejsce
  • 1. miejsce PJO 2016 OU19
  • Mistrzostwo Polski 2016, 2015 OU19
  • 5. miejsce IMP 2016 Open
  • Mistrzostwo Polski 2014 OU17
  • 1. miejsce PJO 2015 OU17

 

  Adam Pełczyński

  Data urodzenia: 24.10.1995
  Klub: Mysquash / Poznań
  Trener: Kamil Dominiak
  Osiągnięcia:
  • Udział w EICC 2017
  • Wicemistrzostwo Polski 2017
  • ETC 2017 div. 3 – 2. miejsce
  • 6. miejsce IMP 2014
  • Mistrzostwo Polski 2014 OU19, 2012 OU15
  • Wicemistrzostwo Polski 2013 OU17, OU19


 
 

  Łukasz Kondratowicz

  Data urodzenia: 30.06.1990
  Klub: Anoya Squash, Stare Babice k/Warszawy
  Trener: Maciej Chądzyński, Juliusz Sury
  Szeroka reprezentacja
  Osiągnięcia:
  • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2017
  • 13. miejsce IMP 2017
  • 15. miejsce IMP 2016
  • 20. miejsce IMP 2015
 

  Jakub Wasilewski

  Data urodzenia: 05.02.1994
  Klub: Squashmania / Gliwice
  Szeroka reprezentacja
  Osiągnięcia:
  • 6 miejsce IMP 2014
  • Mistrzostwo Polski 2012, 2011 OU17, OU19
  • 3 miejsce DMP 2011
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2010

 

 

  Julian Kischel

  Data urodzenia: 30.01.1994
  Klub: Squash4You / Kraków
  Szeroka reprezentacja
  Osiągnięcia:
  • 9 miejsce IMP 2015
  • 3 miejsce w kat. U17 (Niemcy)
  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2014
  • Reprezentant Polski ETC D3 Chorwacja 2014
 

 


20.04.2016

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w roku 2016 

Reprezentacja kobiet

 

  Dominika Witkowska

 Data urodzenia: 23.06.1977
 Klub: Squash City /Warszawa
 Trener: Karamatullah Khan
 Osiągnięcia:

 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016

 • 7 krotnie Mistrzostwo Polski

 • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce

 • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce

 

 

  Magdalena Kamińska

 Data urodzenia: 18.09.1986
 Klub: H
asta La Vista/Wrocław
 Osiągnięcia:

 • Mistrzostwo Polski 2016, 2015, 2014

 • 3 miejsce DMP 2016

 • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce

 • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce

 

 

 

  Natalia Ryfa

 Data urodzenia: 21.03.1995
 Klub: Mysquash / Poznań, Squash City / Warszawa
 Trener: Marcin Karwowski, Anna Jurkun
 Osiągnięcia:

 • Wicemistrzostwo Polski 2016, 2015

 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016, 2012

 • 3 miejsce w DMP Seniorów 2014
 • Wicemistrzostwo Polski 2011, U17

 • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce

 • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce


 

  Anna Jurkun

 

 Data urodzenia: 23.10.1979
 Klub: Kahuna Squash&Badminton / Warszawa
 Osiągnięcia:

 • Dwukrotna Mistrzostwo i kilkukrotne Wicemistrzostwo Polski
 • ETC 2013 div. 3 - 2 miejsce

 • ETC 2015 div. 3 – 1 miejsce
 • Pierwsza polska zawodniczka w Top 100 Świata
 • Trener – Koordynator Reprezentacji Polski

 

   

Reprezentacja mężczyzn 

 

  Przemysław Atras

 Data urodzenia: 03.06.1984
 Klub: Zabierzów Squash / Zabierzów
 Osiągnięcia:

 • 4 miejsce IMP 2016

 • 3 miejsce DMP 2016

 • 3 miejsce IMP 2015

 • Wicemistrzostwo Polski 2014

 • 3 miejsce IMP 2013
 • Lider rankingu PFS 2014/2015

 

  Mateusz Kotra

 Data urodzenia: 19.04.1990
 Klub: Squash4you / Kraków
 Trener: Clemens Wallishauser
 Osiągnięcia:

 • Mistrzostwo Polski 2016, 2015

 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2015

 • 5 miejsce w IMP 2014
 • 4 miejsce w IMP 2013
 • 3 miejsce w IMP Juniorów 2008, OU19


  Wojciech Nowisz


 
Data urodzenia: 4.08.1986
 Klub: Kahuna Squash&Badminton /Warszawa
 Osiągnięcia:
 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016
 • Mistrzostwo Polski 2010, 2009, 2007
 • Wicemistrzostwo Polski 2013, 2012, 2011
 • 1 miejsce w rankingu PFS przez łącznie 173 tygodnie
 • Dwukrotnie Drużynowe Mistrzostwo Polski


  Łukasz Stachowski


  Data urodzenia: 31.12.1990
  Klub: Kahuna Squash&Badminton / Warszawa
  Osiągnięcia:
 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2016
 • Drużynowe Mistrzostwo Polski 2012, 2014
 • 3 miejsce IMP 2016
 • 3 miejsce IMP 2014
 • Akademicki Mistrz Polski 2013-2014


  Julia
n Kischel


 Data urodzenia: 30.01.1994
 Klub: Squash4You / Kraków
 Osiągnięcia:
 • 9 miejsce IMP 2015
 • 3 miejsce w kat. U17 (Niemcy)
 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2014
 • Reprezentant Polski ETC D3 Chorwacja 2014

 

  Piotr Hemmerling


 Data urodzenia: 10.01.1999
 Klub: Mysquash /Poznań
 Trener: Kamil Dominiak
 Osiągnięcia:
 • Mistrzostwo Polski 2016 OU19

 • 5 miejsce IMP 2016 Open
 • 1 miejsce PJO 2015 OU17

 • Mistrzostwo Polski 2015 OU19

 • Mistrzostwo Polski 2014 OU17

 • 2 miejsce PJO 2014 OU17


 Skład szerokiej Reprezentacji Polski w roku 2016

 

  Klaudyna Zarówna

 Data urodzenia: 10.11.1986
 Klub: Hasta la Vista / Wrocław
 Trener: Marek Wojnarski
 Osiągnięcia:
 • 3 miejsce DMP 2016
 • 5 miejsce IMP 2016, 2015
 • Mistrzyni Świata gier podwójnych w racketlonie
 • Mistrzyni Polski gier podwójnych w racketlonie
 • Certyfikat trenerski ESF Level 1
 

 

  Małgorzata Kornowska

 Data urodzenia: 03.06.1992
 Klub: Squash Park / Poznań
 Trener: Kamil Dominiak
 Osiągnięcia:
 • 7 miejsce IMP 2016
 • 8 miejsce IMP 2015
 • 3 miejsce w turnieju PFS kat. A
 • 7 miejsce w rankingu damskim PFS rankingu (2015/04)

 

  Kinga Szymaniak

 Data urodzenia: 31.05.1989
 Klub: MySquash / Poznań
 Osiągnięcia:
 • 8 miejsce IMP 2016
 • 6 miejsce IMP 2015
 • 8 miejsce IMP 2014
 • Mistrzostwo Wielkopolski AZS 2014
 • Wicemistrzostwo Polski AZS 2012

 

 

  Alicja Ślipczyńska

 Data urodzenia: 09.04.1982
 Klub: Atlantic / Kraków
 Osiągnięcia:
 • 6 miejsce IMP 2016, 2014
 • 9 miejsce IMP 2015
 • 6 miejsce w rankingu damskim PFS rankingu (2015/16)



 

 

  Jakub Wasilewski

 Data urodzenia: 05.02.1994
 Klub: Squashmania / Gliwice
 Osiągnięcia:
 • 6 miejsce IMP 2014
 • Mistrzostwo Polski 2012, 2011 OU17, OU19
 • 3 miejsce DMP 2011
 • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski 2010

 

 

  Adam Pełczyński

 Data urodzenia: 24.10.1995
 Klub: Mysquash / Poznań
 Trener: Kamil Dominiak
 Osiągnięcia:
 • 9 miejsce IMP 2016
 • 6 miejsce IMP 2014
 • Mistrzostwo Polski 2014 OU19
 • Wicemistrzostwo Polski 2013 OU17, OU19
 • Mistrzostwo Polski 2012 OU15

 

  Stanisław Rusek

 Data urodzenia: 16.12.1993
 Klub: Squash4u / Kraków
 Osiągnięcia:
 • 14 miejsce IMP 2016
 • 19 miejsce IMP 2015
 • 25 miejsce IMP 2014
 • 10 miejsce IMP 2012 OU17, OU19

 

 

  Łukasz Kondratowicz

 Data urodzenia: 30.06.1990
 Klub: Anoya Squash, Stare Babice k/Warszawy
 Trener: Maciej Chądzyński, Juliusz Sury
 Osiągnięcia:
 • 15 miejsce IMP 2016
 • 20 miejsce IMP 2015
 

 

 

Skróty:
PFS – Polska Federacja Squasha
ESF – European Squash Federation (Europejska Federacja Squasha)
IMP – Indywidualne Mistrzostwa Polski
DMP – Drużynowe Mistrzostwa Polski
ETC – European Team Championships (Drużynowe Mistrzostwa Europy)
PSA – Professional Squash Association (Zawodowy Związek Squasha, światowa organizacja zawodników)

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner