Komunikaty PFS

2017-06-12

Protest dotyczący sędziowania podczas IMP Juniorów

W dn. 03.06 br. do PFS wpłynął protest dotyczący nieprawidłowości związanych z sędziowaniem meczu podczas IMP Juniorów o następującej treści:

"Niniejszym składam protest dotyczący merytoryki sędziowania podczas Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się w Szczecinie. Protest dotyczy meczu współzawodnictwa o 9 miejsce turnieju, meczu rozpoczętego 3.06.2017 o godzinie 17.20 pomiędzy moim synem Tymoteuszem Dzido a Bartłomiejem Breczko. Częste błędy sędziego całkowicie wypaczyły wynik meczu, błędami na które uwagę zwracali oboje zawodnicy byly:
- zmiana decyzji sędziego nt. przyznania punktów (sędzia ogłasza wynik, następnie po emocjonalnym wybuchu zawodnika który stracił punkt bezpodstawnie zmienia decyzję na 'YES LET'
- notoryczne przeoczanie błędów serwisowych (oboje zawodnicy zgłaszali zastrzeżenia)
-nieuzasadnione decyzje 'YES LET' tłumaczone jako stosowanie zasady bezpieczeństwa kiedy nie występowało żadne zagrożenie, decyzje 'NO LET' w sytuacjach, w których 'YES LET' powinno zostać stwierdzone
- wstrzymywanie gry zawodników bez wyraźnego powodu, decyzjami takimi powodując dekoncentrację zawodników

Z uwagi na fakt, iż wynik pierwszych dwóch setów był bardzo wyrównany proszę o przeanalizowanie tego meczu oraz odpowiednie wnioski.
Dysponuje dokumentacja video tej rozgrywki.
Problem ten został zgłoszony zaraz po meczu do organizatorów oraz Sędziego Głównego turnieju.

Z poważaniem

Michał Dzido"


 

Pismo z odpowiedzią Komisji Sędziowskiej PFS - pdf.

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner