Komunikaty PFS

2017-11-21

Protest w sprawie kategorii kobiecych w turnieju Masters Indywidualne Mistrzostwa Polski 2017

Do Komisji Technicznej w dn. 20.11 br. wpłynął protest dotyczący nieprawidłowości związanych z podziałem kategorii kobiecych w turnieju Masters Indywidualne Mistrzostwa Polski 2017.

Treść protestu:
Punkt zasad, który został naruszony:
Skasowanie kategorii turnieju W 40+, W 45+, W 50+ i stworzenie jednej kategorii wiekowej W 35 +.

Zwięzły opis zdarzenia:
Na początku listopada organizator na swojej stronie turniejowej umieścił informację o przyjmowaniu zapisów na MIMP http://imfit.pl/MistrzostwaPolski w którym to wyróżnił 4 kategorie damskie. W ostatnich dniach powołując się na aktualizację z dnia 9.11.2017 Regulaminu Rozgrywek Indywidualnych Masters 2017 dokonał połączenia wszystkich kategorii w jedną W 35+. Prawdopodobnie powstała niespójność przepisów z rzeczywistością.
Protestuję gdyż:
- W trakcie trwania zapisów organizator wykreślił trzy kategorie wiekowe kobiet – „jest to zmiana zasad gry w trakcie jej trwania”
- Przez cały sezon rozgrywki Masters prowadzone były w grupach wiekowych kobiet – również zaliczane do tego cyklu rozgrywki Polish Masters w Krakowie
- prowadzone są przez PFS oddzielne rankingi dla danych kategorii damskich
- Masters IMP 2016 odbyły się z podziałem na kategorie wiekowe
Wnioskuję o:
- przedłużenie przyjmowania zapisów do środy 22.11.2017 godz. 23:59 – jestem przekonana, że kobiety z wyższych kategorii ze względu na powstałą sytuację nie zgłosiły swojego uczestnictwa w zawodach
- przywrócenie 4 kategorii wiekowych na MIMP 2017.

Komisja Techniczna po zbadaniu sprawy postanowiła uznać protest, przywrócić większą liczbę kategorii kobiecych oraz przedłużyć zapisy dla kobiet.

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner