Komunikaty PFS

2015-09-23

Protesty dotyczące interpretacji przepisu RRI §14 pkt.11 - odpowiedź KT

Komisja Techniczna rozpatrzyła protesty G. Sikory i G. Kalety, uznała ich zasadność i w związku z tym podjęła następujące decyzje:

  • Zaprzestać przekształcania ostatniego rankingu juniorskiego U19 danego zawodnika kończącego 19 lat w wirtualne turnieje rankingu danego zawodnika w kategorii OPEN. Tylko punkty zdobywane przez danego juniora w turniejach kategorii OPEN tworzą jego ranking w kategorii OPEN.
  • Wszystkie wirtualne turnieje powstałe w wyniku przekształcenia ostatniego rankingu juniorskiego U19 zostaną usunięte z Systemu Rankingowego w dniu 2015.09.20 i nie będą już brane pod uwagę w rankingu z dnia 21.09.2015 i późniejszych.

Ponadto Komisja techniczna, zgodnie z decyzją Zarządu, wprowadziła uzupełnienia do zapisów RRI 2015/2016 w §8 dodając punkty 10 i 11.

Jednocześnie Komisja Techniczna informuje, że na stronach PFS został umieszczony skorygowany RRI na sezon 2015/2016.


Do Komisji Technicznej w dniu 3.09 i 18.09.br. wpłynęły protesty dotyczące rankingu Open zawodnika U19 Artura Machno:

Witam szanowna Komisje Techniczną,
chciałbym poruszyć temat absurdalnego wręcz dla mnie przepisu, wedle którego dla zawodnika - juniora kończącego 19 lat i stającego się dorosłym graczem bez możliwości uczestniczenia w rozgrywkach juniorskich
przeliczany jest na nowo ranking z Juniorskiego U-19 do Open. Zapis ten mówi, że zdobycz pkt z rankingu U-19 dzielona jest przez 2, a następnie ponownie dzielona na 8 równych części.
Przypadek z tego tygodnia - Pan Artur Machno wkroczył w dorosły wiek zawodniczy i jego ranking został przeliczony wedle tego zapisu.
Jest to swoisty absurd w każdym wydaniu. Jak wiadomo każdy junior ma prawo startować w swoich kategoriach wiekowych, ale również w kategorii Open. Ma prawo zbierać w niej pkt i wedle nich zostaje rozstawiany w turniejach rangi krajowej.Poprzednia pozycja Pana Artura była jak najbardziej adekwatna do jego obecnych dokonań. Jeśli zawodnik ma prawo startu w turniejach Open, startuje w nich i ma w rankingu jakąś "n-tą" pozycję to przeliczanie jego rankingu na nowo jest absurdem...

Jedynym wyjątkiem od tego reguły byłaby sytuacja dla mnie, w której zawodnik NIE STARTUJE w turniejach Open i na tej podstawie przeliczany jest jego ranking. Chociaż i to byłoby dla mnie co najmniej dziwne...

W obecnej sytuacji wygląda to tak jakby Pan Artur Wygrał 8 turniejów B1... Jest to absurd i precedens, który wykluczy np. z turniejów A oraz IMP jakiegoś zawodnika, który pracuje na taki wynik cały rok rozgrywając turniej za turniejem kosztem Pana Artura..
Proszę spojrzeć na dotychczasowe dokonania w turniejach Open - gdzie tu logika stawiająca ten ranking? Skąd w ogóle ten przepis?

Sytuacja ta powinna dotyczyć każdego juniora nie tylko w tym przypadku. Pierwszy raz spotykam się z podobnym absurdalnym, bzdurnym wręcz przepisem.

Bardzo proszę o ponowna weryfikację tego przepisu i poruszenie go na zebraniu KT w najbliższym czasie.

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz Sikora

_____
Witam jestem zszokowany odnośnie krakowskiego zawodnika Artura Machno w rankingu Open. Jest na 21 pozycji i ma jakieś dziwne pkt same po 321 bez opisu co jest niemożliwe a przez co rozstawiony z nr 3 na turnieju sobotnim w klubie racquet. Który zrobił się B0? Załączam screna proszę o zmianę ibto w trybie pilnym gdyż zmieni to rozstawienie po 1 a dwa trzeba będzie powtórzyć losowanie! !!!!!
Pozdrawiam
Grzegorz Kaleta

 

Partnerzy oficjalni

Współsponsorzy Polskiej Reprezentacji Squasha

Sponsor strojów Reprezentacji Polski

Partnerzy medialni

Oficjalna piłka PFS

Partner